2024 Drzwi otwarte

Zapraszamy Ośmioklasistów do II LO - 2024/2025

2024 Kampania przeciw depresji

ESKA – RAZEM PRZECIW DEPRESJI z GMINĄ MIASTO ELBLĄG

Depresja to poważne zaburzenie nastroju, charakteryzujące się różnym stopniem odczuwanego smutku, przygnębienia, samotności, zmniejszeniem energii i aktywności, a także zainteresowań. Występuje jako pojedynczy epizod lub zaburzenie nawracające. Chorobie towarzyszą objawy takie jak: drażliwość, obniżona koncentracja, apatia, zaburzenia snu, poczucie bezsensowności i winy. Zachorowanie na depresję wiąże się z pogorszeniem funkcjonowania człowieka w sferze osobistej, rodzinnej, zawodowej i towarzyskiej – społecznej. Potrafi poważnie zakłócić codzienne funkcjonowanie nastolatka w domu, szkole i wśród rówieśników, a nawet stać się zagrożeniem dla jego życia.

Człowiek chorujący na depresję gorzej radzi sobie z codziennymi problemami i gorzej toleruje pojawiające się stresowe sytuacje. Dlatego ważne jest korzystanie ze specjalistycznej pomocy – medycznej i terapeutycznej.

Gmina Miasto Elbląg przystąpiła do ogólnopolskiej edukacyjnej kampanii poświęconej problemowi zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Współpraca w ramach kampanii ukierunkowana jest na psychoedukację w zakresie profilaktyki antydepresyjnej.

Niepokojący jest wzrost zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i młodzieży. Dlatego istotne jest wsparcie w sytuacji kryzysu młodego człowieka.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie: https://www.eska.pl/razemprzeciwdepresjigminamiastoelblag/.

 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki