2022 Drzwi Otwarte

Dnia 21.03.2023 odbył się finał Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt.

W turnieju wzięło udział pięć elbląskich szkół: ZS i PS; ZSE i O; ZSIŚ i U; III LO oraz nasze liceum. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Po zaciętej walce we wszystkich czterech meczach, nasze zawodniczki wywalczyły brązowy medal.

Reprezentowały nas: Zuzanna Welenc - kl 2b; Wiktoria Serafin, Patrycja Miros i Nel Kućmańska z kl 3d; Nikola Kaczmarzyk kl - 3a; Julia Zalewska i Agata Chuchra kl - 2f; Monika Kuriata kl - 2b; Aleksandra Kocięba kl- 1f; Anna Sielewicz kl - 1b; Wiktoria Matusiak kl - 1c.

Czytaj więcej...

Dnia 23.03.2023 roku w Braniewie rozegrane zostały Rejonowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiły LO Braniewo, ZSB Braniewo, III LO Elbląg oraz II LO Elbląg.

W pierwszym meczu nasi siatkarze grali z wicemistrzami powiatu braniewskiego, ZSB Braniewo. Do spotkania przystąpiliśmy w składzie: Michał Muraszko (rozgrywający), Jakub Król, Marcel Kańduła (przyjmujący), Stanisław Wiśniewski, Jakub Dryl (środkowi), Wiktor Banach (atakujący) oraz Stefan Piotrowski w roli libero.

Czytaj więcej...

20230324 Mikolaj Kopernik

Polskie Towarzystwo Historyczne oraz II LO w Elblągu zapraszają uczniów szkół ponapodstawowych na wykład dr Magdaleny Żółtowskiej-Sikory.

Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika. Śladami uczonego po regionie.

Magdalena Żółtowska-Sikora jest doktorem nauk humanistycznych, literaturoznawcą. Doktoryzowała się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w 2011 r. na podstawie pracy poświęconej Mazurom w XIX w. Wcześniej studiowała germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Konstancji (Niemcy). Obecnie zajmuje się przekładem literackim, książkami ściśle związanymi z regionem. Jej pasją od ponad 20 lat jest kultura i historia Warmii, Mazur, Żuław oraz Oberlandu, jest przewodnikiem terenowym po województwie.

Wykład odbędzie się 28 marca w godz. 10:00-11:30 w II LO w Elblągu, ul. Królewiecka 42.

Niby zwykły Dzień Wagarowicza (21.03), a jednak niezwykły. Klasa IIIE nie pozostała obojętna wobec wieloletniej tradycji wagarowania, ale podeszła do tematu, jak zwykle, na swój sposób i dość nietypowo -jak na tzw. matfiz. Zamiast zmasowanej ucieczki z lekcji wybraliśmy bowiem wyjazd do jedynego w swoim rodzaju Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Miło mi poinformować, że w finale XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez WAT laureatem został Paweł Olewniczak z klasy IVe.

Paweł zajął 10 miejsce na 111 uczestników finału. Drugim finalistą był Bartosz Głowacki z klasy IV e.

Bardzo cieszymy się z Waszych sukcesów. Gratulujemy.

Oprac. Katarzyna Cybulska

Czytaj więcej...

W poniedziałek 13.03 w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne, na których trzyosobowy zespół projektu „Second Heart” edukował uczniów na temat aspektu ”zero waste” w modzie.

W zajęciach uczestniczyły trzy klasy pierwsze, a prowadzącymi były Ewelina Kłosińska, Laura van Ieperen oraz Maja Milewska, z których jedna – Laura – uczęszcza do naszej placówki. Warsztaty odbywały się w szkolnej auli od godziny 8:55 do 9:50. Były sposobem przekazania młodzieży dobrych dla planety alternatyw, które warto wprowadzić w życie codzienne. Oprócz przedstawionego przez dziewczyny wykładu, widzowie mieli szansę wziąć udział w quizie i zdobyć nagrody – ekologiczne gadżety.

Czytaj więcej...

Z wielką radością informuję o wynikach I etapu Konkursu „Wiem na bank – Indeks na WZiE”.

Do udziału w 12. edycji Konkursu zgłosiło się aż 131 osób z 11 szkół z różnych województw.

Do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych 10 osób z najlepszymi wynikami.Wśród nich aż 4 naszych uczniów z kl.4D

  • Rozalia Piotrowska,
  • Domini Bazylczyk,
  • Jerzy Sukow,
  • Krzysztof Janaszkiewicz

Czytaj więcej...

Nazywam się Aleksandra Kuncewicz z klasy 2a i jestem koordynatorką lokalnego projektu ekologicznego Second Heart realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii 

Na czym polega nasza inicjatywa?

Projekt Second Heart ma ma na celu popularyzację edukacji na temat aspektów związanych z konsumpcjonizmem odzieżowym oraz szerzenie świadomości pro środowiskowej, szczególnie wśród młodzieży. Działamy w czteroosobowym zespole składającym się miedzy innymi z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego (Aleksandra Kuncewicz, Laura Van Ieperen, Ewelina Kłosińska, Maja Milewska) i poprzez edukację chcemy zademonstrować naszym beneficjentom, że małe zmiany mogą znacznie poprawić stan naszego środowiska.

Co udało nam się zrobić do tej pory?

Czytaj więcej...

W piątek, 3 marca 2023 roku, uczniowie klasy 2c (biologiczno-chemicznej) mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartym na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na wstępie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z grup wzięła udział w 3 warsztatach lub wykładach, podczas których mogliśmy zdobyć przydatną wiedzę, rozwinąć swoje pasje oraz zaplanować dalszą ścieżkę rozwoju.

Czytaj więcej...

W dniu 28.02.2023 odbył się finał elbląskiej Licealiady dziewcząt w unihokeju. Wzięły w nim udział 4 drużyny:

Zespół Szkół technicznych, III Liceum Ogólnokształcące oraz nasze liceum (to szkoły elbląskie) oraz Zespół Szkół Ekonomiczno Technicznych z Pasłęka.

Naszą szkołę reprezentowały: Kołecka Natalia, Krupka Julia, Nowakowska Patrycja z kl 1a; Matusiak Wiktoria - kl 1c; Szymkiewicz Anna - kl 1 e; Kocięba Aleksandra - kl 1f; Kuriata Marika - kl 2b; Kaszyc Kornelia - kl 2e; Kaczmarzyk Nikola - kl 3a; Kaczmaryk Alicja  kl 4d oraz Jargieła Daria - kl 4f.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki