Na świecie każdego dnia zakaża się wirusem HIV około 6 tys. osób, a około 4,5 tys. osób umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS. W Polsce każdego roku wykrywanych jest kilkaset zakażeń. To znaczy, że codziennie w Polsce 2-3 osoby dowiadują się o zakażeniu HIV. W większości są to osoby młode.

Czytaj więcej...

Inauguracja Roku Szkolno- Akademickiego 2023/2024  „DZIEŃ Z PASJĄ”

W tym roku zajęcia i wykłady w ramach Dnia z Pasją odbywały się w ciągu dwóch dni: 9-10 listopada 2023r. Uroczystość inauguracyjna odbyła się 10 listopada o godz. 11.00 w auli szkolnej. Udział w niej wzięli uczniowie z klas 1B,C,D,G wraz z nauczycielami oraz wykładowcami, pracownikami naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście. Wykład inauguracyjny „Sztuka wykorzystania AI” poprowadził Dariusz Racz - prezes zarządu ITM Software House i wykładowca Warmińsko-Mazurskiego Uniwerytetu w Olsztynie.

Czytaj więcej...

15 listopada 2023r. na auli w naszej szkole odbył się Szachowy Turniej Niepodległości, w którym wzięły udział rekordowe 44 osoby (o 20 więcej niż na poprzednim turnieju).

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim, każdy zawodnik rozegrał 7 partii tempem 10 minut na zawodnika. Dziesięciu najlepszych uczestników otrzymało słodki upominek w postaci czekolady. Gracze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio: I miejsce- 30zł, II miejsce- 20zł, III miejsce- 10zł.

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole – jak co roku – turniej klas pierwszych.

Najpierw w eliminacjach zostały wyłonione trzy najlepsze klasy (IA, IB i IC), a 14 listopada drużyny z tych klas wzięły udział w zmaganiach finałowych. Przed przystąpieniem do konkurencji wszyscy zgromadzeni w auli szkolnej mogli wysłuchać referatu przygotowanego przez uczennice klasy IIIA dotyczącego sposobu obchodzenia rocznic odrodzenia państwa polskiego w przeszłości i dziś.

Czytaj więcej...

Jak co roku 10.11.2023 odbył się w naszej szkole XVI już turniej piłki siatkowej z okazji Święta Niepodległości o puchar Dyrektora szkoły.

Turniej otworzyła pani wicedyrektor Agnieszka Antoniuk - Rumak, a zorganizowali go i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

Do udziału w turnieju zaprosiliśmy zespoły dziewcząt i chłopców z I i III LO w Elblągu. Mając po trzy zespoły w grupach, rozegraliśmy turniej system „ każdy z każdym” czyli każdy zespół zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zagrał po dwa mecze.

Czytaj więcej...

W środę 8 listopada z okazji zbliżającego się święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, mieliśmy okazję gościć kilka osób z grupy rekonstrukcyjnej GRH.

Jest to grupa fascynatów historii, mody i motoryzacji, zrzeszona w Automobilklub Morski.
Możecie skojarzyć tę grupę z Dzień dobry TVN albo z rekonstrukcji historycznych, na przykład z corocznej imprezy D-Day Hel. Tematem przewodnim spotkania w naszej szkole była turystyka w II Rzeczypospolitej. Uczniowie mogli zobaczyć ciekawe artefakty pochodzące z tego okresu. Spotkanie było bardzo udane. Mamy nadzieję, że nie jest ono ostatnie w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Pod koniec października w ramach elbląskiej Licealiady odbyły się zawody w koszykówkę dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły rozegrały cztery mecze, dwa wygrały (z III LO oraz ZSTI) a dwa przegrały (z IVLO i ILO), co ostatecznie dało im III miejsce w Elblągu.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki