W poniedziałek 23 maja, odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg. Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. Przez najbliższe dwa lata będą reprezentowali interesy swoich rówieśników i wpływali na rozwój miasta.

Radni, którzy rezprentują społeczność II LO to Weronika Kurowska z 1c oraz Aleksander Szulc z 1f.  Weronice powierzono  funkcję sekretarza MRM. Gratulujemy!

 

Więcej czytaj tu https://m.info.elblag.pl/index.php?id=news_&wybrano=69919

9 maja br. w Elblągu uczczono pamięć ofiar wojennych w związku z 77. rocznicą wyzwolenia. Jak czytamy w Portelu Hołd więźniom oddali m. in. przedstawiciele władz miejskich, samorządowcy, działacze, służby mundurowe, a także młodzież szkolna wraz z pedagogami. Nie było wielu przemówień, wybrzmiało przede wszystkim milczenie.

Czytaj też:

- https://www.info.elblag.pl/37,69723,Za-nami-elblaskie-obchody-77-rocznicy-zakonczenia-II-wojny-swiatowej-.html

- https://www.portel.pl/spoleczenstwo/wspomnienie-wyzwolenia-i-pamiec-o-zbrodni/128800

Czytaj więcej...

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny przebiegł w naszej szkole inaczej niż zwykle… i na pewno bardzo oryginalnie. Był to Dzień Bez Plecaka!

Co to oznaczało? … Już na samo wspomnienie poprawia nam się humor, bo pomysły i kreatywność młodzieży przeszła nasze oczekiwania :))))

Tego dnia podręczniki oraz przybory szkolne, czyli zawartość codziennego plecaka ucznia, została przyniesiona w „czymś”, co nie służy na co dzień do noszenia szkolnych rzeczy. I tu rozpoczyna się najlepsza zabawa Od samego rana po elbląskich ulicach uczniowie IILO podążali do szkoły z bardzo dziwnymi przedmiotami, w których umieścili piórniki, podręczniki , zeszyty i wszystko co potrzebne do szkoły. Ha, ha. Przybyli z koszami wiklinowymi , powłoczkami na poduszki, skrzynkami po butelkach, pudłami kartonowymi. Niektórzy spakowali się do mikrofalli, transporterów dla zwierzaków, w drapaki dla kociaków, w śmietniki. Były też szuflady, przenośne półki, wielki szachy, kaski motorowe, obudowa do komputera... W zasadzie należy zadać pytanie czego nie użyto? Ha, ha. Brawo.

Czytaj więcej...

Dziś Mikołajki!
6 grudnia – data jakże ważna w kalendarzu. Od najmłodszych lat wielu czeka na ten dzień – czyli dzień imienin św. Mikołaja, który jak głosi tradycja, obdarowywał upominkami najuboższych. Maleńki upominek, całkiem drobniutki a posiada wielką moc powodowania uśmiechu. My też pragniemy abyście w szkole często uśmiechali się .
W świętego Mikołaja i jego pomocników wcielili się: Zuzanna Bracka, Alicja Wróblewska, Maja Szydło, Anna Koronowska, Mateusz Paturalski i Piotr Kampiński. Wędrowali z mikołajkowymi cukierkami po szkole, odwiedzając klasy, pokój nauczycielski, bibliotekę, wręczając słodkość tylko grzecznym dzieciom. Byliście grzeczni? ;)

Życzymy wam zdrowych, rodzinnych i białych nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Pochodzenie andrzejkowej nocy kojarzone jest z imieniem świętego Andrzeja. Jest to postać niezwykle ważna w Kościele Katolickim jak i w Prawosławnym.
Kim był św. Andrzej?
Był on jednym z dwunastu apostołów i rodzonym bratem świętego Piotra. Niewielu wie, że święty Andrzej był także prawdziwym podróżnikiem. By głosić Ewangelię wyruszył w podróż, która zawiodła go przez Bizancjum do Grecji, Scytii, a nawet do Azji Mniejszej. Legendy mówią, że dotarł aż na daleką północ.
Wigilia świętego Andrzeja, jest sygnałem dla chrześcijańskiego świata, że czas szykować się do adwentu. Tym samym, noc poprzedzająca to wydarzenie nazywana andrzejkami, jest doskonałą okazją do ostatnich wesołych i hucznych zabaw.
A z jakiego wieku pochodzą najstarsze wzmianki o staropolskich andrzejkach?

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniające do samorządu uczniowskiego już za nami.Dziękujemy wszystkim uczniom za głosowanie. Łącznie oddanych zostało 573 głosy.

Wśród kandydatów wybrano pięciu nowych członków z największą ilością uzyskanych głosów, którzy zasilą 7-osobowy zarząd.

Czytaj więcej...

Żywa flaga – happening

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli (1795–1918).
Celebrować obchody można na wiele sposobów. W naszej szkole wiele jest inicjatyw i projektów realizowanych o tej tematyce.
Samorząd Uczniowski zaplanował pierwszą tego typu prezentację – Żywą flagę.

Czytaj więcej...

3 listopada -szkolnym Dniem Śpiocha!

Tak, tak. Do Samorządu Uczniowskiego doszły słuchy, że czekaliście na ten dzień. Wcale to nie dziwi,że myślicie o smacznym spaniu, bo atmosfera wokół śpiąca, a dnia ubywa i zegary cofnięte i ociężałość ruchowa po zdalnym nauczaniu ;)

Przebrania były wyborne. Flanelowe piżamki, kolorowe szlafroczki, rozmaite dresiki, pajacyki lub inne odzienia nocno-łóżkowe. Najbardziej jednak spodobały się nam kapciuszki i „laczuszki” domowe. Wśród szkolnych śpiochów byli i tacy, co zabrali ze sobą całe łóżka. Ha, ha. Klasa IIIE przyniosła ze sobą nawet śpiwory. Gratulujemy pomysłu!
Czy taka akcja ma sens, czy warto? Warto, bo wprowadza troszkę dystansu i humoru do życia szkolnego, to po pierwsze. Brak odpytywania dla przebierańców, to po drugie.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za zabawę.

Czytaj więcej...

Zapraszam do zapoznania się z kandydatami do Samorządu Uczniowskiego.

W 9 listopada 2021r. w szkole odbędą się wybory uzupełniające. Do zarządu SU dostanie się pięć osób z największą ilością zebranych głosów. Kadencja pracy w SU to 2 lata.

Oto krótkie autopromocje kandydatów:

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej to święto popularnie zwane Dniem Nauczyciela. W istocie jednak jest to święto szkoły i całej społeczności szkolnej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wspaniałej młodzieży.
Z tej okazji, w czwartek (14 października 2021r.), w auli szkolnej odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyli zaproszeni goście. Nie jest tajemnicą, że społeczność II LO jest stęskniona wspólnym celebrowaniem uroczystości, ponieważ z wielu z nich zmuszeni byliśmy zrezygnować w minionym roku z powodu pandemii.

Czytaj więcej...


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki