Klasa IIIE przyłącza się do wspólnej akcji wysyłania kart z urodzinowymi życzeniami dla małej Blanki, by spełnić jej małe marzenie o otrzymaniu wielu listów.
Jak wiadomo Blanka walczy o zdrowie, a walka jest lepsza, gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni. Blanka ma wspaniałą ciocię, która zorganizowała akcję wysyłania kart na urodziny dla swej czteroletniej siostrzenicy. Jak czytamy na kobieta.onet.pl :
Bliscy Blanki nie kryją, że w tej chwili pozostaje im czekać jedynie na cud. W listopadzie dziewczynka przejdzie kolejny rezonans głowy, który pomoże lekarzom określić, czy choroba postępuje. Do tego czasu cała rodzina stara się żyć na tyle normalnie, na ile to możliwe. Dziś Blanka, tak jak wszyscy jej rówieśnicy, poszła do przedszkola, a jej ciocia, która od początku koordynuje całą akcją wsparcia, marzy, by mogła chodzić tam jak najdłużej.


Blanko, uczniowie klasy maturalnej IIIE wraz w wychowawcą pragną przekazać Ci gorące życzenia zdrowia i spełnienia marzeń!
Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

#dobrowraca - ślemy Blance życzenia urodzinowe - klasa 3B

Dinozaury, dinozaury i moc urodzinowych życzeń :) ... Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej dla małej Blanki która walczy z nieuleczalną chorobą, chcemy aby dzień jej urodzin był mega wyjątkowy i dlatego przygotowaliśmy dinozaurowe kartki urodzinowe ( Blanka woli dinozaury w wersji 'cute'). Niech ten dzień będzie dla Blanki wyjątkowy i pełen pozytywnej energii :)


Joanna Rzeczkowska
wychowawca 3B

Czytaj więcej...

Zasmuciła nas historia małej Blanki z Zalasowa, która walczy ze straszną chorobą - rozlanym glejakiem pnia mózgu.

Postanowiliśmy odpowiedzieć na apel Cioci Sabiny, która zdradziła marzenie Czterolatki.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/kartka-urodzinowa-dla-blanki-walczy-z-guzem-prosi-o-zyczenia/b4hhfdh

Zrobiliśmy kilkanaście kartek, część ręcznie, część w komputerze, ale wszystkie z przesłaniem, którego oczekuje dziewczynka:

Blanka kocha dinozaury, więc kartki z tym motywem z pewnością sprawią jej najwięcej radości. Są jednak pewne konkretne wytyczne - dziewczynka powtarza, że "najlepsze dinozaury to te straszne, ale muszą też być miłe".

Oto nasze kartki, które wyślemy w czwartek, żeby zdążyły na urodziny 20 września 2021r.

Listonosz będzie musiał wynająć przyczepę ...

Czytaj więcej...

Kartki szczęścia
Uczniowie klasy 1b wzięli udział w przygotowaniu prezentu urodzinowego dla małej Blanki, u której w lutym wykryto rozlanego glejaka pnia mózgu. Niestety, żaden lekarz na świecie nie jest w stanie przywrócić zdrowia dziewczynce, ale my wszyscy możemy wywołać uśmiech na jej twarzy i sprawić, że spełni się jej urodzinowe marzenie.
Blanka uwielbia otrzymywać listy, za każdym razem gdy widzi listonosza, pyta, czy coś dla niej niesie. Dlatego właśnie przyłączyliśmy się do akcji stworzenia jak największej ilości kartek urodzinowych dla dziewczynki, aby sprawić, że ten dzień był dla niej najszczęśliwszym, jaki mogłaby sobie wymarzyć.

Czytaj więcej...

Dotarliśmy do nowej szkoły, do miejsca, w którym z samego początku nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Jako klasa nie mieliśmy też zbyt wielu okazji, by się poznać, oswobodzić wśród grona rówieśników. Jak się okazało, mieliśmy nie tylko te same oczekiwania i obawy, ale też różne ciekawe pomysły, te same zainteresowania i chęci do współpracy. Mogliśmy udowodnić to podczas spotkania integracyjnego, które odbyło się w czwartek. W miłym gronie, pod opieką Pani Pedagog i naszej Wychowawczyni mieliśmy okazję porozmawiać na podane tematy i pracować w grupach, tym samym sprawdzając co nas łączy lub dzieli. Dla każdego był to na pewno dobrze wykorzystany czas i miejmy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości staniemy się silną drużyną gotową na wspólnie spędzone chwile, jakie będą na nas czekały w szkole.

Katarzyna Skowrońska, klasa 1B

Czytaj więcej...

#pomożeszbomożesz z 3B - akcja "Pierwszy dzwonek"

W ramach akcji "Pierwszy dzwonek", która co roku wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, postanowiliśmy przeznaczyć swoje klasowe zasoby pieniężne na zakup najpotrzebniejszych artykułów biurowych i piśmienniczych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wywołamy uśmiechy na twarzach potrzebujących dzieciaków...every little helps :)

Oprac.
wychowawca klasy 3B
Joanna Rzeczkowska

Czytaj więcej...

Przyszliśmy do nowej szkoły wystraszeni, zagubieni i nieśmiali. Na szczęście już w poniedziałek uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych - dały one nam mozliwość lepszego poznania się. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mieliśmy możliwość porozmawiania na różne tematy i poznania siebie nawzajem. Dzieliliśmy się obawami związanymi z nową szkołą. Jak się okazało, wszyscy obawialiśmy się tego samego. Na szcęście Pani Pedagog oraz nasza wychowawczyni rozwiały wszystkie wątpliwości. Na koniec spotkania, dobrani w grupy, tworzyliśmy różne cuda z odpadów - mogliśmy wykazać się fantazją i kreatywnością. Dzięki wspólnej pracy i zabawie zawarliśmy nowe przyjaźnie i na pewno będzie nam razem dobrze. Było super :)
Klasa 1c

Czytaj więcej...

Wrześniowy kiermasz podręczników
Przez dwa kolejne dni (6 i 7 września 2021r.) można było zaopatrzyć się w różne książki przydatne w nauce(nie tylko podręczniki). Kiermasz szkolny zawsze daje możliwości zrobienia dobrego „interesu” zarówno sprzedającym jak i kupującym. I w tym roku, podobnie ja w poprzednich latach, frekwencja dopisała. Cieszymy się.
Uwaga!
Absolwenci szkoły mają jeszcze wiele książek do sprzedania. Pozostawili w bibliotece dane kontaktowe. Zainteresowanych kupnem zapraszam do biblioteki szkolnej
Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy do biblioteki szkolnej w następujących godzinach:

  • poniedziałek  8.00-14.30
  • wtorek         8.00-14.30
  • środa          8.00 -14.30
  • czwartek      9.00-13.30
  • piątek         8.30-11.30

Książki czekają!