„Brawl stars” to gra mobilna, która jest obecnie bardzo popularna wśród młodzieży, cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Wychodząc z ofertą wspólnej zabawy i rozluźnienia życia szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował turniej gier, w którym wyłoniły się trzy najlepsze drużyny w naszej szkole.

Pomysłodawca turnieju to Michał Wojnowski (3f), który wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizował i poprowadził turniej.

I etap rozgrywek odbył się 20.03.2024 w szali gimnastycznej - iglo.

Czytaj więcej...

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Targach Edukacyjnych w Nowym Dworze Gdańskim.

Targi te organizowane są w SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. W tym roku - 21 marca 2024r. - swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe z województwa pomorskiego oraz licznie przybyły szkoły z Elbląga.

Uczniowie II LO z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na różne pytania ósmoklasistom, wyjaśniali zawiłości życia szkolnego 😉🙂 i opowiadali o swoich profilach klas.

Czytaj więcej...

W środę 13 marca 2024r. w Urzędzie Miasta odbył się konkurs na pięcioletnią kadencję dyrektora naszej szkoły.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs  wygrała obecna dyrektor szkoły - pani Agnieszka Jurewicz. Będzie to jej czwarta kadencja zarządzania II LO, z czego bardzo cieszymy się!

Życzymy na tę kolejną kadencję samych dobrych wydarzeń, sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Gratulujemy!

Społeczność Jagiellończyka

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet można celebrować na różne sposoby. My postanowiliśmy muzycznie i tanecznie, a przede wszystkim humorystycznie.

W czwartek 7 marca 2024 przeprowadzony został szkolny konkurs muzyczny „Twoja twarz brzmi znajomo”z okazji Dnia Kobiet, w którym główną nagrodą był była nagroda pieniężna o wartości 300 zł z przeznaczeniem na wyjście klasy do pizzerii z okazji Dnia kobiet.

Do zabawy przystąpiło sześć klas : 1a, 1c, 2b, 2d, 3c i 3f

Czytaj więcej...

Pierwszy "Złoty Bilet” wręczony!

Turniej o „Złoty Bilet” uprawniający jednorazowo do przesunięcia pracy klasowej lub sprawdzianu odbył się w auli szkolnej w dniu 23.02.2024r.

Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski Do konkursu przystąpiły klasy pragnące nie tylko zdobyć „Złoty Bilet” ale też lubiące zabawę, quizy oraz gustujące w potrawie – KEBAB! Finałową konkurencją turnieju były zawody w spożywaniu kebabów na czas. Zawodnicy musieli użyć mięsni żwaczy na pełnej mocy, bo doping publiczności był tak ogromny, że nie sposób było nie zawalczyć z pełnym poświęceniem. Tak też się stało. Zawodnicy z pasją żuli kolejne kęsy, popijając wodą. Ostatecznie "Złoty Bilet" wywalczyło dwóch uczniów z klasy IIIE.

Dziękujemy z wspólną zabawę, gratulujemy wygranej!

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

 Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia w celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Depresja nie jest chwilowym obniżeniem nastroju. To poważna choroba, która znacznie utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia. Jest źródłem cierpienia dla osób, które jej doświadczają. To choroba, która dotyka miliony osób w Polsce, także młodych ludzi.

Depresja może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia. Charakteryzuje ją uporczywy smutek, brak energii, brak zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność i dawały satysfakcję. Towarzyszyć jej mogą problemy ze snem (bezsenność lub ospałość), niepokój, trudności z koncentracją, utrata poczucia własnej wartości, poczucie winy lub beznadziei istnienia.

 

plakat

 

W całej Polsce działają telefony zaufania, z których można skorzystać. Są to: 

 • Kryzysowy telefon zaufania: 116 123
 • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
 • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: 800 120 002
 • Całodobowy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800121212
 • Antydepresyjny Telefon Zaufania: (22) 484 88 01 (Fundacji ITAKA)
 • Całodobowa Linia Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 70 2222
 • Telefon zaufania dla dzieci: 116 111 (Fundacja "Dajemy Dzieciom Siłę")
 • W Poznaniu w nagłych sytuacjach można zadzwonić do Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej: 509 111 508

Wsparcie można znaleźć również w internecie, m.in. na stronach takich jak: 

Wiem na Bank

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Wiem na bank – Indeks na WZiE” , który po raz 13. organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

 • PG
 • UG
 • WSBG
 • PWSZ
 • EUH-E

Linki