Pod hasłem zrównoważonego rozwoju 4 listopada 2022 r. odbędzie się inauguracja roku szkolno-akademickiego 2022/2023 - Dzień z pasją w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Uroczystość inauguracyjna odbędzie się o godz. 11.00 w auli szkolnej. Udział w niej wezmą uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wykładowcy i pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście. Wykład inauguracyjny Tajniki zrównoważonego rozwoju wygłoszą: dr hab. Małgorzata Gawrycka, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz dr Michał Tomczak i dr Paweł Wityk - zapowiada Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor II LO.

Dzień z Pasją jest dedykowany głównie uczniom klas pierwszych. Oprócz wykładów odbędzie się szereg warsztatów oraz dyskusja panelowa.

Idea zrównoważonego rozwoju omawiana będzie w wielu aspektach - od biologii i ekologii, przez motoryzację i technikę do stylu życia i arytmetyki modularnej. Jednym z tematów konferencji będzie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną i związane z nim perspektywy rozwoju portu morskiego w Elblągu.

Wśród zaproszonych gości są: dr Magdalena Gliniecka-Rękawik (PPP nr 1 w Elblągu), komisarz Wiktor Kaczmarek oraz aspirant Agnieszka Kudosz (Komenda Miejska Policji w Elblągu, Wydział Ruchu Drogowego), inż. mgr Paweł Lefelbajn (Politechnika Warszawska), inż. Dariusz Mroczka (dyrektor Działu Technicznego i Rozwoju firmy Rockfin), prof. Andrzej Groth (Uniwersytet Gdański), prof. dr hab. Krzysztof Luks, dr Justyna Kobos (Uniwersytet Gdański, Wydział Oceanografii i Geografii), dr Agata Rychter (dyrektor Instytutu Politechnicznego, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) oraz dr hab. Małgorzata Gawrycka (dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej) oraz dr Michał Tomczak i dr Paweł Wityk (WZiE PG).

Zespół II LO


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki