Nikodem Kozak (IIIE) realizuje swoją sportową pasję! Nikodem tegoroczny maturzysta ma przed sobą dwa poważne sprawdziany. Egzamin maturalny oraz udział w  Mistrzostwach Europy w boksie.

W tym roku  Mistrzostwa Europy juniorów  - odbędą się  w lipcu w Bułgarii. Natomiast w listopadzie w Hiszpanii, gdzie  zawodnicy skrzyżują rękawice w pojedynkach o mistrzostwo świata. Zgrupowanie w Giżycku jest pierwszym etapem przygotowań do tych mistrzostw.

Na co dzień Nikodem trenuje w elbląskim klubie Tygrys, w którym przygotował się go  do wywalczenia wicemistrzostwa Polski Juniorów w kategorii wadze do 80 kilogramów w ubiergłym roku. Potem zdobył jeszcze złoty medal na zawodach Pucharu Polski Juniorów w tej samej wadze. Te sukcesy spowodowały, że zwrócił na młodego pięściarza uwagę trener reprezentacji Polski Dariusz Kochanowski. Nic więc dziwnego, że Nikodem Kozak otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Selekcjoner Dariusz Kochanowski powołał 30 zawodników, w tym wyróżniających się w poprzednim sezonie w młodzikach.

 

Trenuj, trenuj! Trzymamy kciuki za wyniki na maturze i za medale na mistrzoatwach.

 

Więcej czytaj tu czas na reprezentację

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki