Jak co roku, po zakończeniu semestru 2, Olimpijczycy z Biologii, Ekologii i Żywienia  przygotowują przed wakacjami kolejny rocznik uczniów do udziału  w następnej edycji Olimpiad przedmiotowych. "Nie można przespać wakacji" - mówi Julia Parda z klasy 2c, wakacje to najlepszy czas na spokojne przygotowania do Olimpiad". Podobnego zdania są Laura Bursztynowicz, Wiktoria Kozłowska, Amelia Zelek i Natalia Zawadzka. Wszystkie uczennice (kl.2c) rozpoczęły swoją przygodę z Olimpiadami rok temu, w tym roku szkolnym osiągnęły wielkie sukcesy (indeksy na wyższe uczelnie), a teraz zachęcają do podobnego wysiłku uczniów z klasy 1c i 2c.
We wtorek, 18 czerwca w sali 39 odbyło się spotkanie w/w Olimpijczyków z zainteresowanymi uczniami.
Dziewczęta przedstawiły swoje spostrzeżenia, wnioski z przygotowań do Olimpiad, w których uczestniczyły w bieżącym roku szkolnym. Julia Parda i Laura Bursztynowicz opowiedziały o przygodzie z Olimpiadą Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Amelia Zelek, Natalia Zawadzka, Wiktoria Kozłowska o starcie w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, a Amelia Zelek i Wiktoria Kozłowska o przygotowaniach do Olimpiady Biologicznej.
Wszystkie Olimpijki zapomniały już o trudach tego roku szkolnego, o problemach i wyrzeczeniach, które musiały poczynić, w czasie przygotowań do Olimpiad. Sukcesy, które osiągnęły, rekompenesują wszystko. Ze spokojem oczekują kolejnego roku szkolnego, wszak są już prawie Studentkami... 
Cieszymy się razem z nimi niezmiernie i życzymy nieco odpoczynku od problemów życia szkolnego oraz udanych wakacji!
Hanna Pietras


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki