Kociewie – to region położony na zachodnim brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący część Borów Tucholskich. Teren ten charakteryzuje się ogromnym bogactwem przyrodniczym, które mogliśmy podziwiać podczas zajęć terenowych. Podglądaliśmy owady i “straszne” pajęczaki, poznaliśmy rośliny kwiatowe i porosty, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Nazwy tych ostatnich poznawaliśmy dzięki wykorzystaniu aplikacji BirdNET.

Po drodze do Ocypla zwiedziliśmy arboretum leśne i ogród dendrologiczny w Wirtach, a w drodze powrotnej łapaliśmy “kosmiczną” energię w rezerwacie Kamienne Kręgi w Odrach.

Głównym punktem programu był spływ kajakowy rzeką Wdą. Podczas spływu pokonaliśmy 11 kilometrów kajakiem, walczyliśmy z powalonymi drzewami, a nawet z agresywnym łabędziem broniącym swojej rodziny. Obserwowaliśmy w terenie kaczki, bociany, bobry i wiewiórki.

Oczywiście nie zabrakło też czasu na relaks. Była wizyta na basenie, w kręgielni i gra francuska, która wycisnęła z nas siódme poty, ale też dostarczyła mnóstwo śmiechu. Krótko mówiąc - posmakowaliśmy już trochę wakacji.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Orzechowskiej i panu Adamowi Matwiejczukowi za opiekę i wsparcie - szczególnie podczas spływu 😊

Klasa 1c wraz z wychowawczynią


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki