We wtorek 29 października br. w bibliotece przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego.

Społeczność szkolna wybierze czterech nowych członków SU, których kadencja trwać będzie 2 lata.
W tym roku mamy urodzaj zgłoszeń (16 chętnych), z czego bardzo się cieszymy, tym bardziej, że są to kandydatury samych pierwszoklasistów.


Oto kandydaci:

1.Weronika Olszewska IB

Hej wszystkim! Jestem Weronika, chodzę do klasy 1B o profilu biologiczno-chemicznym. Interesuję się teatrem, muzyką, tańcem, ale największą ilość wolnego czasu przeznaczam na montaż filmów. Uwielbiam to robić i zdobywać wiedzę na ten temat.

Kandyduję, ponieważ:
-jestem kreatywna, bardzo pomysłowa i zorganizowana
-zależy mi na tym, aby szkoła nie była dla nas tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością
-chciałabym wprowadzić więcej imprez integracyjnych między klasami (i nie tylko)
-chcę przełamać stereotyp "typowego biolchemowca", który 90% życia spędza w książkach i udowodnić tym, że my, ludzie z klas medycznych też możemy coś zdziałać i zaangażować się w sprawy szkoły ;)
-jedną z inicjatyw, którą chciałabym podjąć byłaby większa ilość konkursów szkolnych o różnorakiej tematyce, aby dać wam większą możliwość zaprezentowania własnego talentu na forum szkoły. Jednym z nich byłby konkurs wzorowany na programie telewizyjnym "Twoja twarz brzmi znajomo". Myślę, że zabawa ta sprawi uśmiech na twarzach wielu osób i będzie świetną rozrywką dla każdego!

Jeśli na mnie zagłosujesz, swej decyzji na pewno nie pożałujesz!

 

2.Wiktoria Trochimiuk IA
Nazywam się Wiktoria Trochimiuk. Jestem uczennicą klasy IA. Do Samorządu startuję, ponieważ jestem miłośniczką organizacji różnych imprez i uroczystości. Chętnie pracuję w grupie i mam mnóstwo pomysłów. Jestem także ambitna, przez co konsekwentnie dążę do postawionych sobie celów. Od dłuższego czasu interesuję się fotografią oraz psychologią, czyli poznaniem człowieka, aby lepiej go zrozumieć. Lubię również prace artystyczne. Mam nadzieję, że moje zainteresowania i pomysły będą przydatne.

 

3.Adriana Jaworska 1f

Chciałabym zasilić szeregi Samorządu Uczniowskiego, ponieważ jest kilka kwestii, które chciałabym zmienić. Oto moje propozycje:
-brak odpowiedzi ustnych z przedmiotów, które nie są przedmiotami rozszerzonymi i z przedmiotów, które zdaje się na maturze,
- możliwość poprawy prac pisemnych w terminie 2 tygodni,
- jedno „nc” (nie chce mi się) w semestrze. Polega ono na tym, że zgłaszając je nauczycielowi, nie musimy pisać kartkówki, chodzić do tablicy czy ćwiczyć na wychowaniu fizycznym. Wykorzystać je możemy tylko na jednej lekcji, raz w semestrze,
-wprowadzenie „Eko miesiąca”. Osoby, które przez cały dany miesiąc będą przyjeżdżać do szkoły na „Eko-pojazdach” (np.rower) lub będą chodzić pieszo do szkoły, dostaną ocenę celującą z wychowania fizycznego.
Jeśli uda mi się dostać do Samorządu Uczniowskiego, postaram się spełnić wyżej wymienione propozycje.

 

4.Kamila Sidorek IA
Kandyduję do Samorządu Uczniowskiego głównie dlatego, że lubię udzielać się społecznie, więc sama funkcja waszego przedstawiciela sprawiałaby mi zarówno łatwość, jak i przyjemność. Czerpię radość z pomagania innym i postaram się dbać o przyjazną atmosferę zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Chcę sprawić, aby szkoła była bardziej przystępna i aby każdy z chęcią przychodził na zajęcia. Jako absolwentka Gimnazjum 3, kontynuująca naukę w tym liceum, dobrze znam szkołę i pragnę przyczynić się do samych pozytywnych zmian; ponadto, jestem ciekawa jak funkcjonuje sam Samorząd i chciałabym spróbować swoich sił, bo myślę, że przydałby się tam ktoś taki, jak ja.
Mam wiele pomysłów na konkursy, akcje charytatywne, kółka zainteresowań, spotkania, wycieczki i specjalne dni, które umilą nam wszystkim szkolną codzienność.

 

5.Oliwia Sobczyńska IA
- Kandyduję, ponieważ:
- Mam wiele pomysłów, aby urozmaicić nasze życie szkolne, np. różne tematyczne dni
- Jestem osobą, która lubi planować różne rzeczy
- Chciałabym, aby nam wszystkim żyło się lepiej i ciekawiej w szkole
- Lubię i potrafię organizować różne atrakcje
- Chciałabym uczestniczyć w życiu szkoły

 

6.Julia Maj 1a
Cześć! Zaczynając od początku, nazywam się Julia Maj i chodzę do klasy 1a. Moje zainteresowania to przede wszystkim muzyka (śpiewam i gram na gitarze) oraz dziennikarstwo w szeroko pojętym znaczeniu.
Kandyduję do samorządu uczniowskiego, ponieważ dobrze czuję się w roli inicjatora i pomysłodawcy różnych przedsięwzięć. Problemem nie jest dla mnie duża odpowiedzialność i ogrom pracy, bo wiem, że sukces można osiągnąć tylko wtedy, kiedy jest się na to przygotowanym. Wasz głos da mi możliwość działania!

 

7.Daria Jargieła 1c
Cześć, mam na imię Daria. Jestem z klasy 1c. Interesuję się sportem, głownie gimnastyką sportową. Będę godnie Was reprezentować na wszystkich uroczystościach szkolnych i międzyszkolnych. Zamierzam zorganizować eventy typu: turnieje międzyklasowej w różne dyscypliny sportowe oraz noce w szkole.

 

8.Wiktoria Zapolska ID
Nazywam się Wiktoria Zapolska i uczęszczam do klasy 1D. Ukończyłam znajdujące się tutaj do zeszłego roku Gimnazjum nr 3, więc mogę śmiało powiedzieć, że bardzo dobrze znam tę szkołę. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, moją ulubioną dyscypliną jest siatkówka. Kandyduję, ponieważ moim priorytetem jest jednoczenie naszej społeczności. Chciałabym bardziej zaangażować się w życie szkoły i jednocześnie realizować wiele moich i Waszych pomysłów, aby ubarwić szarą szkolną rzeczywistość. W związku z tym proponuję między innymi systematyczne przeprowadzanie ankiet i sondaży w sprawach ważnych dla życia szkoły. Jednym z moich planowanych przedsięwzięć jest wprowadzenie raz w miesiącu dnia, który wspólnie będziemy obchodzili, np. ubierając się w określony sposób, czy nietypowo go spędzając.
Zachęcam do oddawania na mnie głosów- razem możemy więcej!

 

9.Natan Bielaszewski 1e
Kandyduję, bo chcę wprowadzić coś nowego w życie szkolne. Jestem kreatywny, pracowity, lubię pomagać, ale co najważniejsze – mam wiele ciekawych poysłów.

 

10.Julia Siwiecka ID
Kandyduję, ponieważ, chciałabym w lepszym stopniu zaangażować się w życie szkoły, być uchem i głosem uczniów. Lubię poznawać nowych ludzi, jestem otwarta i komunikatywna. Z chęcią wysłucham konstruktywnej krytyki, bo to ona mnie motywuje do dalszego działania i pozwala mi na bycie coraz lepszą wersją samej siebie.
W wolnym czasie spotykam się z przyjaciółmi, uwielbiam też czytać książki z gatunku kryminałów i słuchać muzyki.
Dobrze dogaduję się z rówieśnikami i nauczycielami, dlatego myślę, że byłabym dobrym przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego.
Mam naprawdę wiele pomysłów na organizację rożnego rodzaju imprez tematycznych, zajęć czy też spotkań kulturowych, ale przede wszystkim jestem otwarta na propozycje innych, bo chcę działać właśnie dla naszej społeczności szkolnej.

 

11.Nikola Przybyłowska 1a
Jestem Nikola i uczę się w klasie 1a. Interesuję się literaturą faktu, fotografią oraz gram na gitarze klasycznej. Mam wiele pomysłów, które mogłabym wykorzystać będąc w SU. Chciałabym zorganizować m.in.: nocne kina, które polegałyby na nocowaniu w szkole, oglądając najlepsze filmy Netflixa, konkursy talentów, pozostawiłabym tzw. szczęśliwy numerek. W dniu, w którym ma być mecz polskiej reprezentacji (lub dzień po meczu) uczeń który przyjdzie w koszulce naszej reprezentacji nie będzie pytany. należy wspierać naszych :-) konkursy międzyklasowe.


12.Zuzanna Bracka 1a 

Nazywam się Zuzia Bracka. Moją pasją jest szeroko pojęta muzyka. Kandyduję, ponieważ zależy mi na szkolnym życiu uczniów. Chciałbym aby uczniowie nie narzekali na to, co można zmienić. Chciałbym wprowadzić w szkole między innymi dzień bez pytania. Mam wiele dobrych pomysłów na uatrakcyjnienie naszego spędzania czasu w szkole.


13.Michalina Józefowicz 1b

Nazywam się Michalina Józefowicz, jestem uczennicą klasy 1.b. Jestem osobą kreatywną, asertywną, ambitną, zawsze dążę do celu i nigdy się nie poddaje. Potrafię dojść do kompromisu oraz wywiązuje się z danego słowa. Nie chcę niczego obiecywać, ponieważ wiem, że niektóre rzeczy są trudne do zrobienia, jednak postaram się, aby w naszej szkole dużo się działo. Zależy mi na sprawnej komunikacji pomiędzy nami, uczniami a gronem pedagogicznym. Ponadto będę aktywnie zachęcać innych uczniów do brania udziału w działaniach podejmowanych na rzecz szkoły. Pomimo, iż nie mam doświadczenia, jeżeli chodzi o sprawy związane z życiem szkoły to z chęcią nauczę się czegoś nowego.
Liczę na wasze głosy! Dziękuję


14.Wiktoria Ptak 1b

Nazywam się Wiktoria Ptak, chodzę do klasy 1'b' o profilu medycznym. Moją pasją jest sport, głównie taniec współczesny i gimnastyka artystyczna. Angażuję się również w wiele akcji charytatywnych. Do samorządu uczniowskiego kandyduję, ponieważ chciałabym mieć realny wpływ na sprawy uczniów, zaangażować się w życie szkoły oraz działać na rzecz organizacji i pracy samorządu. Chciałabym zająć się promocją zdrowego i ekologicznego trybu życia, prowadzeniem akcji charytatywnych i urozmaiceniem naszej szkolnej codzienności.
BĄDŹMY RAZEM I POMAGAJMY INNYM"


15.Wiktor Olszewski IC – brak informacji o kandydacie


16.Nela Wojak IC

Chodzę do klasy 1 C o profilu medycznym i jestem absolwentką będącego tutaj wcześniej Gimnazjum nr 3. Interesuję się dietetyką oraz sportem, który towarzyszy mi od dziecka. Zawsze staram się dążyć do postanowionych sobie celów. Jestem osobą ambitną, kreatywną i odpowiedzialną. Chciałabym aby nasza szkoła stała się miejscem do którego będziemy chętnie przychodzić i w którym będziemy się czuć zawsze dobrze i komfortowo. Postaram się zrobić wszystko w tym kierunku dzięki realizacji Waszych jaki moich propozycji i planów.

 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki