2024 Drzwi otwarte

Wiem na Bank

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Wiem na bank – Indeks na WZiE” , który po raz 13. organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

 

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Uczestnicy i nagrody

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów liceów i techników. Nagrodą główną Konkursu będzie uzyskanie tytułu "Laureata", który ważny jest dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej:

  • Analityka gospodarcza,
  • Ekonomia,
  • Zarządzanie inżynierskie,
  • Zarządzanie.
Zasady Konkursu

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej, składającej się z dwóch etapów:

➞ I etap Konkursu obejmuje rozwiązanie testu on-line na wcześniej przygotowanej platformie e-nauczanie. Każdy z uczestników I etapu rozwiązuje indywidualnie test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru.

➞ II etap zakłada udział 10 osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów w I etapie. Na tym etapie każdy z uczestników przygotuje projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego, a następnie zaprezentuje je przed jury.

Terminy

➞ 4 marca 2024 r. - ostateczny termin przesyłania przez szkoły zgłoszeń uczestników konkursu poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Konkursu.

➞ 12 marca 2024 r.  - I etap (szkolny) Konkursu, uczestnicy w swoich szkołach rozwiązują test on-line na platformie e-nauczanie. Do II etapu zostanie zakwalifikowanych 10% uczestników, które wypełnią test i uzyskają najwyższą liczbę punktów w I etapie.

➞ 14.03.2024 r. - przedstawienie wyników I etapu.

➞ 5.04.2024 r. do godz. 20:00 – II etap: część I - przesłanie prac projektowych w formacie pdf na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy z uczestników przygotowuje projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego wg określonych w konkursie zasad i zakresu.

➞ 15-16.04.2024 r. - II etap: część II - prezentacja prac projektowych.

➞ 19.04.2024 r. - ogłoszenie wyników Konkursu.

Z każdą kolejną edycją Konkursu zwiększa się zainteresowanie szkół, a wraz z nim rośnie liczba uczestników. W ubiegłym roku 2023 do udziału w 12. edycji Konkursu zgłosiło się, aż 11 szkół z różnych województw, łącznie 225 uczniów z całej Polski.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki