2022 Dzien DrzewaZ okazji Dnia Drzewa przypadającego 10. października, klasy 1c i 2c obejrzały w kinie Światowid projekcję francuskiego filmu pt. Serce dębu.

Choć podczas całego, 80-minutowego filmu nie pada ani jedno słowo, to obraz wciągający i poruszający, czasem śmieszny, a czasem smutny. Technologia filmu (4K) pozwala poczuć się jak w środku lasu, wspaniałe zdjęcia i przejmująca muzyka lub czasami odgłosy przyrody dają poczucie relaksu i ukojenia.

Film ten to dokument, zapis roku z życia majestatycznego drzewa i jego mieszkańców. Głowni bohaterowie (wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne) przeżywają w nim codzienną walkę o pożywienie, schronienie i przetrwanie, ale również mnóstwo emocji. Możemy dostrzec tam strach i radość, złość i miłość.  Wszędobylska kamera Mathieu Giombiniego pozwala zajrzeć nie tylko do gniazd, dziupli i między korzenie drzewa, lecz nawet do wnętrza żołędzia, w którym rozwija się larwa słonika żołędziowca.

„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi opowieść o życiu, w którym głos zabiera wyłącznie natura

Nawet jeśli widzieliście dziesiątki wspaniałych filmów przyrodniczych, Serce dębu zaskoczy was i uwiedzie! Wszystkich bardzo mocno zachęcam do wizyty w kinie – nie tylko biol-chemy J, ale także humany, mat-fizy i mat-gery oraz każdego kto kocha przyrodę.

Każde 10 zakupionych biletów, to 1m2 posadzonego lasu.

Katarzyna Zarzeczna


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki