Zacznijmy przewrotnym pytaniem, cytując https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie:
Po co brnąć przez kilka tomów powieści, skoro w dwie godziny można obejrzeć film nakręcony na jej podstawie? Po co czytać gazetę, skoro można zerknąć na wiadomości? Neurologia daje odpowiedź: bo mózg - jak mięśnie - potrzebuje intensywnej gimnastyki”.
W miesiącu listopadzie biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o 74 pozycje. Wśród nowości znalazły książki popularnonaukowe , powieści biograficzne, kryminały i fantasy. Oto dwa przykłady:

„Jak uczyć się skutecznie? jakie to proste” autorstwa Carol Vorderman
Przewodnik omawiający najistotniejsze problemy związane z organizacją pracy, układaniem harmonogramów, motywacją, stylami uczenia się, metodami powtarzania materiału, egzaminami i radzeniem sobie z lękami Warto po niego sięgnąć, ponieważ wskaże Wam możliwości pracy nad polepszeniem efektów nauki.

"Kasztanowy ludzik" Soren Sveistrup – debiut literacki duńskiego pisarza
Akcja książki toczy się na wielu płaszczyznach. Główny bohater to śledczy, będący trochę czarnym charakterem, który został oddelegowany do Kopenhagi, by pomóc w wyjaśnianiu zagadki morderstw. Mamy wątek elektryzującej relacji między nim a inną śledczą. Jest trochę polityki i problemów w rodzinach oraz, co najważniejsze, świetnie poprowadzony wątek kryminalny i motyw kasztanowego ludzika. To kolejna historia, która pokazuje, jak dzieciństwo i pewne zdarzenia, mogą wpłynąć na psychikę dorosłego już człowieka.

Książki czekają na WAS!


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki