Dnia 31 maja 2022 roku w godzinach od 12 do 15 w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte. Ósmoklasiści z elbląskich szkół wraz z rodzicami mieli okazję odwiedzić nasze liceum, poznać interesujące ich profile klas, nauczycieli oraz naszą ofertę edukacyjną.

Atrakcje przygotowane były w interesujący sposób, co zachęcało do obejrzenia wszystkich gabinetów i sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie.

Goście zostali podzieleni na grupy i razem z przewodnikami zwiedzali naszą szkołę.

W uwielbianym przez uczniów „Chillroomie” oraz w gabinecie numer 14 na ósmoklasistów czekali przedstawiciele poszczególnych profili.

W naszej szkolnej bibliotece miało miejsce spotkanie z przedstawicielami samorządu uczniowskiego, którzy omówili zasady rekrutacji oferty edukacyjnej II LO.

W gabinecie numer 01 znajdował się escape room ogólnoprzedmiotowy, gdzie uczniowie byli dzieleni na cztery grupy, by następnie wykonać zadanie, którym było rozwiązanie w ciągu zaledwie 20 minut 2-3 zagadek z różnych dziedzin naukowych i otworzenie skrzynki. Zespół, który jako pierwszy wykonał wszystkie zadania, wygrywał nagrodę.

Dla uczniów rozważających wybór profilu związanego z geografią w sali numer 1 przygotowane były warsztaty geograficzne o Morzu Bałtyckim i skamieniałościach z naszych plaż. Uczestnicy zdobyli szczegółową wiedzę na ten temat, która może im się przydać w okresie zbliżających się wakacji podczas spędzania czasu nad morzem. Kolejnym ciekawym punktem programu była możliwość zobaczenia i dotknięcia najstarszego trupka świata.

W gabinecie numer 7 uczniowie wraz z panem Wojciech Dobrzycki zaprezentował roboty do codziennych zadań.

Sala numer 29 pokazała czym charakteryzuje się profil biznesowy w naszym liceum. Uczniowie rozwiązywali także liczne rebusy matematyczne, zagadki logiczne, głowili się nad sudoku.

Wchodząc do gabinetu numer 36, uczniowie mieli okazję zobaczenia tajemniczych zjawisk fizycznych. Ponadto Przygotowane też były atrakcje związanych z „królową nauk”-matematyką. W gabinecie numer 4 można było zagrać w gry planszowe, rozwijające zdolności logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną czy też umiejętności strategiczne.

Dla fanów chemii w gabinecie numer 27 klasy biologiczno-chemiczne wraz z panią Barbarą Karolik, przygotowały ekscytujące eksperymenty i doświadczenia chemiczne.
Gabinet 39 pokazał naszym zwiedzającym piękno przyrody. Na zainteresowanych ósmoklasistów czekały takie atrakcje: oglądanie wystaw (min. na temat gadów), prac badawczych olimpijczyków czy zielników przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły uczestnikom obserwacje mikroskopowe.

Natomiast dla osób zaciekawionych profilem humanistycznym czy też samym językiem polskim, jednym z obowiązkowych przedmiotów na maturze, w sali numer 11 uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych quizach związanych z literaturą. Mogli także bliżej poznać program kształcenia się na profilu humanistycznym w różnych etapach edukacji za pomocą narysowanych w humorystyczny sposób ulotek oraz rozwiązać ciekawe rebusy, których hasłami były polskie przysłowia. Oczywiście za odgadnięcie prawidłowej odpowiedzi przewidziana była nagroda. Natomiast w sali numer 20 odbywał się pojedynek Juliusza Słowackiego z Adamem Mickiewiczem. Gabinet 23 dzięki nastrojowym światłom i realistycznym rekwizytom zmienił się w prawdziwą salę tortur, co wywarło na wszystkich wielkie wrażenie.

Uczestnicy mieli także możliwość odwiedzenia licznych gabinetów języków obcych. Klasa 3a wraz z Panią Anettą Krupą pokazała, że profil dwujęzyczny wcale nie jest tak trudny i straszny jak może się wydawać. W gabinecie 02 uczniowie mogli obejrzeć interesującą prezentację „English as a professional qualification...” , czyli dlaczego warto uczyć się języka angielskiego w liceum. Wchodząc do gabinetu numer 24, grupy miały wrażenie, jak gdyby wkroczyły wprost na ulice Londynu. Każdy miał możliwość - przy angielskiej herbacie i kawałku ciasta - przetestować specjalne słuchawki do komunikowania się w języku angielskim. Uczniowie oglądali również krótki film instruktażowy dotyczący prawidłowego trzymania filiżanki. W sali 25 mieli zaszczyt zrobienia sobie selfie i zjedzenia ciasteczka z królową Dagmarą Fabiańską. W sali numer 5 zatytułowanej „Włoski jest boski!” dowiedzieli się jak niesamowity jest język włoski na tle innych języków obcych. W gabinecie numer 34 uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat Świata Śródziemnomorskiego. Dodatkowo mieli okazję skosztowania ciast typowych dla Hiszpanii i Włoch.

Natomiast w gabinecie numer 28, oglądając prezentację i wypełniając quizy z ciekawostkami, podróżowali po krajach niemieckojęzycznych. Na miejscu mogli także posmakować trochę dań prosto z tradycyjnej kuchni niemieckiej.

Podczas przerwy w zwiedzaniu poszczególnych gabinetów ósmoklasiści mogli zajść do kawiarenki oraz poczęstować się pysznymi wypiekami w sali 3.

Zainteresowani uczniowie mogli również porozmawiać z naszym reporterem Panem Markiem Nowosadem.

Niektórzy z naszych uczniów czynnie działają w radiowęźle szkolnym. W gabinecie 16 odbył się Music quiz. Na sali gimnastycznej zaprezentowane zostały pokazy tańca uczniów II LO uczęszczających Centrum Tańca „Promyk”. Natomiast na boisku szkolnym ósmoklasiści uczestniczyli w kolorowym pikniku, grając w gry zręcznościowe z ogromną, barwną chustą, wysłuchując występu muzyki akustycznej. Dla miłośników sportu w „Iglo” przygotowane zostały gry terenowe i tor przeszkód pod hasłem : „Wyścig szczurów” oraz ćwiczenia koordynacyjne i sprawnościowe z różnymi rodzajami piłek oraz akompaniamentem muzyki w tle.

Drzwi otwarte to wspólne działanie całej społeczności szkolnej. To wspólny wysiłek a jednocześnie ogromna przyjemność. Łatwo realizuje się zadania, bo w szkole panuje przyjazna atmosfera. Jest czas zarówno na naukę jak i na: sport, chwilę relaksu lub rozwijanie swoich pasji.

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących szkoły, jej historii i poszczególnych kierunków. Pytając uczniów o powód zainteresowania naszą szkołą i wybór właśnie tej konkretnej placówki, najczęściej odpowiadali oni po prostu: ,,Ponieważ IILO jest najlepsze" lub ,,Uważam, że właśnie tu najlepiej przygotują mnie do matury".

Mamy nadzieję, że wszystkim podobała się wizyta w naszym liceum. Wierzymy, że goście po opuszczeniu murów naszej szkoły nie narzekali na brak pozytywnych wrażeń, wielu powodów do uśmiechów i miłej, rodzinnej atmosfery. Mamy nadzieję, że osoby które odwiedziły nas dołączą do naszej rodziny Jagiellończyków w przyszłym roku szkolnym.

Autorzy artykułu:Michał Mackiewicz, Agata Wawrzyniak, Aleksandra Brodnicka


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki