Hat-trick jest sportowym określeniem, związanym z osiągnięciem sukcesu w liczbie trzy. Maciej Berkowski - tegoroczny maturzysta z II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu - jest zdobywcą hat- tricka, tyle że dyscypliną, w której się specjalizuje jest ekologia. Jego opiekunka i nauczycielka biologii Hanna Pietras podkreśla wyjątkowość tego osiągnięcia mówiąc, że Maciej jest jedynym uczniem w historii szkoły, który trzy razy dostał się do finału Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i trzykrotnie uzyskał wysokie wyróżnienia: dwa razy był finalistą Olimpiady, a w tym roku został jej laureatem. Jest to tym bardziej szczególny zaszczyt, że Maciej był uczniem klasy matematyczno-fizycznej, a biologii uczył się tylko w pierwszej klasie liceum, mając jedną godzinę zajęć tygodniowo.

Czytaj więcej...

Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego zwyciężyła w prestiżowej „Olimpiadzie Solidarności – Dwie dekady historii”. Beata Dzięgo z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wraz z kolegami Mateuszem Latawskim z liceum w Węgorzewie i Arkadiuszem Tarakwian z Kętrzyna pokonali w finale we Wrocławiu 15 innych 3-osobowych zespołów z całej Polski.

Czytaj więcej...

Dzień 7 kwietnia ogłoszony jest przez organizację "WHO" Światowym Dniem Zdrowia.
Co roku ma inne hasło przewodnie. Tegoroczny temat brzmi „Depresja - rozmawiajmy o niej”. Z tej okazji w naszej szkole klasa IIC LO przy współudziale IC LO przeprowadziła szereg działań.

Od rana klasy biologiczno-chemiczne liceum i gimnazjum miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez profesora wydziału fizjologii AWFiS w Gdańsku, doktora Radosława Laskowskiego.

Czytaj więcej...

12 kwietnia uczniowie naszego liceum wieli udział w grze miejskiej. Celem tej inicjatywy było rozpowszechnianie wśród uczestników wiedzy na temat historii miasta Elbląg, a przede wszystkim historii Browaru w Elblągu. Ponadto, uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją kreatywność, sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe oraz poćwiczyć myślenie logiczne.Nasz team składał się z 6 chłopaków z klas licealnych, z klasy 1d : Kacper Bieliński i Krzysztof Jabłonowski oraz klasy 2 e : Jakub Dębicki, Jan Iwaniszych, Kuba Kowalski oraz Kacper Ledwosiński. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych i bez problemu pokonali swoich rywali. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy reaktywacji naszego teamu w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Dzięki partnerskiej współpracy określonej umową między II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, a Politechniką Gdańską maturzyści elbląskiej szkoły są na bieżąco informowani o nowych kierunkach nauczania na gdańskiej uczelni, co jest bardzo dobrą i skuteczną formą przybliżenia licealistom oferty edukacyjnej szkoły wyższej bez konieczności jej odwiedzania. 10 marca 2017r. wizyta Małgorzaty Mańkowskiej, absolwentki II LO, dziś ambasadorki byłej szkoły i studentki na Wydziale Inżynierii Dźwięku i Obrazu, a także Artura Suchockiego- studenta Informatyki, była dla maturzystów ciekawym i pożytecznym wydarzeniem, o czym świadczą zadawane przez nich po wykładzie liczne pytania.

Czytaj więcej...

"Tabu" jest wysoko budżetowym serialem telewizji BBC. Miejscem akcji jest dziewiętnastowieczny Londyn. Trzeba przyznać, że scenografia filmu jest opracowana do perfekcji. Ulice są brudne, wypełnione żebrakami i szumowinami. Z różnego rodzaju dworków zamieszkiwanych przez burżuazję wręcz wylewa się przepych.
W serialu występują aktorzy światowego formatu tacy jak: Tom Hardy, Jonathan Pryce i Oona Chaplin. Sam ten fakt powinien zwrócić uwagę świadomego odbiorcy kina.

Czytaj więcej...

"Milczenie" jest najnowszym filmem Martina Scorsese, opowiadającym historię dwóch XVII - wiecznych Jezuitów (Andrew Garfield i Adam Driver). Księża dowiadaują się, że ich nauczyciel ojciec Ferreiry (Liam Neeson), który wyruszył wiele lat wcześniej do Japonii, by krzewić wiarę chrześcijańską i zerwał ze swoimi przekonaniami, misją, powołaniem, a także wyparł się wiary. Księża nie mogą w to uwierzyć i wypływają w daleką podróż na Wschód, by odnaleźć Fereirę, dowieść jego niewinności i kontynuować misję w Japonii, czyli kraju, w którym chrześcijaństwo jest karane śmiercią.

Czytaj więcej...

Sabina Downar, uczennica klasy IIIc LO będzie reprezentowała nasz rejon w etapie wojewódzkim Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Warunkiem udziału w tym etapie jest przeprowadzie akcji prozdrowotnej, na wybrany przez siebie temat, wśród dowolnie wybranej grupy. Sabina zdecydowała się przeprowadzić akcję prozdrowotną na terenie Aresztu Śledczego w Elblągu pt. „Narkotyki i dopalacze – oferta śmierci”.

Czytaj więcej...

"Powidoki" to film opowiadający o ostatnich latach życia polskiego malarza Władysława Strzemińskiego, który zmaga się z przeciwnościami losu i z socjalistycznym systemem władzy.

"Powidoki" są też ostatnim filmem Andrzeja Wajdy, czyli kogoś, kto w dużym stopniu uformował kształt obecnego polskiego kina. Należy się jednak zastanowić, czy sam fakt obecności tego wybitnego reżysera na liście twórców gwarantuje wybitny film... Może kiedyś gwarantowała, ale teraz film "Powidoki" można uznać co najwyżej za średnią produkcję.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki