„Elbląg jest naszym miastem. Powinniśmy o nim wiedzieć jak najwięcej. Jednak nie wszyscy znają historię miasta, w którym się urodzili i w którym mieszkają. Tego trzeba nauczać od najmłodszych lat i na co dzień. W ramach aplikacji do certyfikatu Szkoła wierna dziedzictwu Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu- w którego strukturach znajdują się II LO i Gimnazjum nr 3- we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprosił elbląskich gimnazjalistów z klas trzecich na wykład prof. dr hab. Andrzeja Grotha, historyka, profesora nauk humanistycznych, zajmującego się historią Elbląga, na wykład poświęcony Morskim tradycjom Elbląga.”- opowiada Renata Świąder, wicedyrektor ZSO nr 2, inicjatorka przedsięwzięcia. Wykład miał miejsce w Bibliotece Elbląskiej 19 czerwca 2017r.

Czytaj więcej...

15 maja 2017r. klasa 1f oraz kilka osób z klasy 2b gimnazjum wyjechały na wycieczkę w Pieniny, zorganizowaną przez Pana Janusza Sulkowskiego. Jako opiekunowie pojechali z nami: Pani Iwona Wojciechowska – Salamon oraz Pan Jacek Cybulski.
Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się w pensjonacie ,,Wincentówka'' wybraliśmy się na zwiedzanie malowniczej Szczawnicy.

Czytaj więcej...

W piątkowy wieczór 9 czerwca 2017r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych bawili się na balu, będącym uroczystym podsumowaniem lat spędzonych w Gimnazjum nr 3. Bal rozpoczął się pięknym polonezem, którego nie powstydziłaby się żadna „Studniówka”. Zabawa była wyśmienita, kreacje gustowne, fryzury fantazyjne. Gimnazjaliści kolejny raz pokazali, że potrafią bawić się na bardzo wysokim poziomie, na dodatek wspólnie z nauczycielami i rodzicami.
Brawo!!! Jesteście wielcy.

Czytaj więcej...

Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu od kilku lat uznawane jest za „Szkołę Mistrzów”, czyli jedno z najlepszych gimnazjów w województwie warmińsko – mazurskim. W tym roku szkolnym ponownie stanęło na podium „Złotej dziesiątki”.
Uczniowie elbląskiego gimnazjum uzyskali w tym roku aż 61 tytułów laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Ten imponujący wynik to wypadkowa talentu, pracy i umiłowania nauki uczniów i nauczycieli tej szkoły.

Czytaj więcej...

Patryk Paturalski z klasy 3c gimnazjum został laureatem XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768-1864".
Finał konkursu odbył się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat rodzajów broni, umundurowania wojska, historii oręża w sztuce, zabytków historycznych. Oprócz udziału w konkurencjach uczestnicy konkursu złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zwiedzili Sejm. Ogłoszenie wyników odbyło się w Sali Musztry Podchorążówki w Łazienkach Królewskich, czyli w miejscu w którym porucznik Piotr Wysocki 29 listopada 1830 r. rozpoczął powstanie listopadowe.

Czytaj więcej...

Miło mi poinformować, że w finale XV Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych tytuł laureata uzyskali : Franciszek Zmyślony ( 3d) oraz Agata Anielska (3f). Franciszek zdobył 50 punktów na 50 możliwych. Bardzo wysokie miejsca zdobyli również: Jakub Siemaszko (2d), Wikotr Guzowski (2d) ( XI miejsce), Maksymilian Safarewicz (2d) ( XIII miejsce) oraz Piotr Romanowski (2d) i Bartosz Fiedor ( 3d).

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki