2021 22 profil politechniczny

Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka lub język angielski

Przedmiot uzupełniające: elementy rysunku architektonicznego, konwersacje w języku angielskim, informatyka (do wyboru od 2 klasy)

 

Opis:

To klasa dla osób o sprecyzowanych zainteresowaniach matematycznych, fizycznych oraz informatycznych lub językowych. Matematyka uczy nas logicznego i rozsądnego myślenia a fizyka pomaga zrozumieć otaczający świat. Jeśli do tego dołączysz rozszerzone nauczanie informatyki, która umożliwi Ci rozwijanie umiejętności funkcjonowania w skomputeryzowanym świecie lub języka angielskiego, którego biegła znajomość umożliwi Ci komunikację ze światem - to uzyskanie wykształcenia, na które jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy, w ciekawym dobrze opłacanym zawodzie, stanie się możliwe. To klasa, w której w gronie osób o takich samych zainteresowaniach, będziesz mógł w miłej i przyjaznej atmosferze poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Osiągniesz wysokie wyniki na egzaminach maturalnych. Weźmiesz udział w olimpiadach i konkursach. Wśród szerokiej oferty zajęć dodatkowych na pewno zainteresują cię rozgrywki szachowe i liga Rummikub. Tu poznasz ciekawych ludzi i znajdziesz czas na relaks.

Absolwenci tej klasy osiągają bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych z matematyki, języka angielskiego i fizyki na poziomie rozszerzonym, co umożliwia im rozpoczęcie studiów na wymarzonych kierunkach. Nasi uczniowie od lat uzyskują tytuły laureatów i finalistów w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i okręgowym, takich jak: Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Olimpiada Fizyczna, Olimpiada Matematyczna, Jagielloński Turniej Matematyczny, Zawody Matematyczne, konkursy „Wygraj Indeks”, Kangur Matematyczny, konkurs fizyczny Lwiątko, Olimpiada Języka Angielskiego, Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub, etc.

 

Dalsze kierunki kształcenia:

Absolwenci oddziału politechnicznego mogą kształcić na atrakcyjnych kierunkach politechnicznych i uniwersyteckich w kraju i zagranicą, takich jak: architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, mechatronika, energetyka, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiska, inżynieria morska, zarządzanie i inżynieria produkcji, ekonomia, finanse i rachunkowość, fizyka medyczna, modelowanie matematyczne i analiza danych, matematyka, fizyka, informatyka, filologie obce, etc.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki