Po dziesięcioletniej przerwie wróciliśmy do tradycji organizowania rywalizacji o tytuł elbląskiego "Omnibusa".
16 maja br. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Różnych Dziedzin "Omnibus".

Celem tego konkursu jest wyłonienie młodzieży o wszechstronnych zainteresowaniach i szerokiej wiedzy ogólnej, a przy okazji świetna zabawa.
W rywalizacji przypominającej formułą znany teleturniej „1 z 10” wzięli udział uczniowie z sześciu elbląskich szkół podstawowych        i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów nauczanych w szkole oraz umieć odpowiedzieć na pytania dotyczące współczesnego życia społecznego, kulturalnego i politycznego. Zmagania przebiegały na bardzo wyrównanym poziomie. Zwycięzcy posiadali jednak nie tylko imponującą wiedzę, ale i refleks, a przy tym mieli sporo szczęścia.

 

I tak: trzecie miejsce zajęła Zuzanna Grzymowicz z Gimnazjum nr 6, drugie - Zuzanna Dąbrowska - Gimnazjum nr 3, zaś pierwsze miejsce i zasłużony tytuł "Omnibusa 2019" należy do Grzegorza Koronowskiego również z Gimnazjum nr 3.

Fundatorami nagród (czytnik e-booków, słuchawki bezprzewodowe, głośnik JBL) była firma Cleaner oraz Rada Rodziców ZSO nr 2 w Elblągu.


Mamy nadzieję, że w przyszłym roku o tytuł "Omnibusa" zawalczy jeszcze więcej osób, a swoją wiedzę równolegle z uczestnikami sprawdzać będzie zgromadzona publiczność. Jest to bowiem okazja do doskonałej zabawy i dla uczestników, i dla kibiców.


Organizatorkami konkursu były panie: Magdalena Adryjanek, Anetta Sosnowska i Katarzyna Zarzeczna.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki