Jubileusz
Sympatycy II LO
E-Szkoła
Organizacja roku szkolnego
Osiągnięcia
Opcje widoku
Increase text
Powiększ tekst
Decrease text
Zmniejsz tekst
Dark contrast
Kontrast
Reset settings
Resetuj ustawienia
  1. Home
  2. Poznajemy miasto Łódź - wycieczka klasy 3a
Mark

   TRWA  REKRUTACJA,  ZAPRASZAMY !                                                                                                                                                                                                          Do  wakacji  zostało  4 dni                                                         

Poznajemy miasto Łódź - wycieczka klasy 3a

3-dniowa wycieczka do Łodzi klasy 3a

   W dniach 15.06 – 17.06 uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było poznanie miasta oraz integracja grupy. 

Pierwszego dnia po przyjeździe udaliśmy się na jedną z wielu zaplanowanych atrakcji – escape room .Zostaliśmy podzieleni na grupy i wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, które wymagały logicznego myślenia, współpracy oraz kreatywności. Następnie udaliśmy się do słynnej Manufaktury – jednego z największych centrów handlowo-kulturalnych w Polsce. Wieczorem pojechaliśmy do Aquaparku Fala, gdzie mogliśmy korzystać z wielu zjeżdżalni i innych równie ekscytujących atrakcji wodnych.  

Drugiego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki I Techniki EC1, gdzie podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w warsztatach z chemii i biologii, robiliśmy eksperymenty oraz przeprowadzaliśmy badania laboratoryjne. Następnie udaliśmy się do części poświęconej fizyce, w której samodzielnie mogliśmy korzystać ze stanowisk edukacyjnych. W EC1 weszliśmy na taras widokowy, by podziwiać panoramę Łodzi.  Tego dnia nie zabrakło spaceru po słynnej ulicy Piotrkowskiej. Był on  okazją do podziwiania pięknych łódzkich kamienic oraz odwiedzin słynnego Pasażu Róży – niezwykłej  instalacji artystycznej  stworzonej  z tysięcy kawałków luster.  Niezapomnianą atrakcją była też wizyta w  Orientarium, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt, a także kąpiel słoni. 
Środa to dzień zwiedzania  Muzeum Włókiennictwa, gdzie poznaliśmy historię przemysłu tekstylnego, który odegrał ogromną rolę w rozwoju Łodzi, zobaczyliśmy pokaz maszyn w ruchu, który uświadomił nas jak ciężka i niebezpieczna była praca włókniarek na przełomie XIX i XX wieku. W muzeum odwiedziliśmy  skansen , dzięki któremu  mieliśmy okazję zobaczyć zabytkowe drewniane domy, warsztaty rzemieślnicze oraz miejsca, w których żyli mieszkańcy dawnej Łodzi. Ekspozycja pozwoliła nam poznać codzienne życie zwykłych ludzi, ich pracę, zwyczaje i warunki mieszkaniowe. Zwiedziliśmy tez ekspozycje tematyczne-  Nowa moda polska XXI wieku,  Miasto, moda, maszyna oraz Ostatnie lato.

Wycieczka do Łodzi była bardzo udana. Pozwoliła nam zdobyć nową wiedzę, poznać ciekawe miejsca oraz spędzić czas w miłej atmosferze. Wróciliśmy do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.

oprac. Julia Rosenkiewicz 3a

                                                                                                            

5d71e0c6-3aa2-497d-8d48-728be5e48b6aIMG_3509 (1)IMG_3580 (1)IMG_3581 (1)IMG_3573 (1)IMG_3515 (1)IMG_3522 (1)IMG_3536 (1)IMG_3535 (1)53cb312f-54e6-4068-94fa-34b5ad30d5d970a3ae55-9c3d-4458-92f0-2de8b79692f1b57daa65-8547-43f8-8da5-3b9b5b34766fef9a38ed-5b1c-4d14-a512-fff567f776b5IMG_3497IMG_3545IMG_3557IMG_3569IMG_3571
Złota szkoła
plakat II LO gazeta_1

Złota szkoła

Kontakt:

Sekretariat II LO w Elblągu

tel.: 55 625 88 81

email: sekretariat@2lo.elblag.pl