
Czwartek (17 marca 26 rok)był dniem wyjątkowym. Tego dnia przybyli do nas goście z fundacji DKMS czyli fundacji zajmującej się poszukiwanie dawców szpiku.
Spotkanie pod hasłem KOMÓRKOMANIA przeprowadzili Jakub Skorupa i Jan Banach, którzy w sposób jasny i zrozumiały wyjaśnili jak zostać dawcą szpiku i pomóc chorym na nowotwory krwi. DZIEŃ DAWCY SZPIKU to bardzo ważna idea dzięki której, kolejni pacjenci otrzymają szansę na życie i całkowity powrót do zdrowia.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pobranie komórek macierzystych od dawcy odbywa się na dwa różne sposoby. Jednak najczęstszą metodą to pobranie z krwi obwodowej ( 90 % przypadków).
W naszej szkole 31 uczniów przystąpiło do rejestracji potencjalnych dawców szpiku!
Ten gest altruizmu bardzo nam imponuje i napawa dumą! Dziękujemy!
Bardzo dziękujemy ochotnikom oraz wolontariuszom, bez których rejestracja nie przebiegłaby tak sprawnie.
• Wolontariuszami byli: Wojciech Kamiński
• Maksymilian Kaszczyc
• Julia Leśniewska
• Jakub Maślewicz
• Magdalena Mucha
• Olivier Paśko
• Karol Partyka
• Antonina Płyta
• Jan Romanowski
• Natasza Sitkowska
• Michalina Trochimczuk
• Mikołaj Turczyk
• Nadia Wadlewska
• Konrad Zalewski
Koordynatorem akcji KOMÓRKOMANIA w naszej szkole była pielęgniarka szkolna Alina Smoleńska
Â