Trwają rozgrywki elbląskich szkół w piłce siatkowej chłopców. 8.11.2019 roku nasi reprezentanci zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym, pokonując ZSIŚiU 2-1 oraz ZSPij. 2-0 i uzyskali awans do turnieju półfinałowego. W dniu 18.11.2019 odbył się on w hali III LO przy ul. Browarnej.
Do pierwszego meczu z gospodarzami przystąpiliśmy w składzie : Aleksander Banach IIe (kpt.) i Jakub Król (Ib NLO) na przyjęciu, Mateusz Mech (III e) i Marcel Kańduła (IE NLO) na środku siatki, Michał Muraszko (If NLO) jako rozgrywający, Jakub Świątek (III D) jako atakujący oraz Franciszek Nowak (Id) w roli libero. Nasza przewaga ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Korzystając z dużej przewagi punktowej, jeszcze w pierwszym secie, na pozycji atakującego wystąpił Paweł Tomaszewski (I d) a my zwyciężyliśmy 25-12. W drugim secie nadal graliśmy skutecznie i wprowadziliśmy do gry w przyjęciu Filipa Silwanowicza (1eNLO) a na pozycji atakującego ponownie Pawła Tomaszewskiego. Drugą partię wygraliśmy 25-10 i tym samym pokonaliśmy rywali 2:0.

Naszym drugim rywalem był ZSZ nr 1, który po dobrym meczu pokonał ZSTI 2-1. Nie zmieniliśmy wyjściowego składu i od początku dyktowaliśmy warunki gry. Po dobrych serwisach udanie blokowaliśmy, broniliśmy ataki przeciwników i wyprowadzaliśmy skuteczne kontry. Porządek i dobra organizacja gry dała nam zwycięstwo 25-16 i 25-15 zaznaczając naszą dominację w turnieju.

Niczym na deser zagraliśmy trzeci mecz z ZSTI. Zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, rozpoczęliśmy znanym ustawieniem. Pełni wiary w swoje umiejętności budowaliśmy swoje akcje. Po dobrych przyjęciach Jakuba Króla i Aleksandra Banacha nasz rozgrywający, Michał Muraszko, kierował swobodnie naszymi akcjami. Na środku siatki atakowali i blokowali Marcel Kańduła i Mateusz Mech. Fajnie w obronie pracował Franek Nowak a Jakub Świątek męczył rywali precyzyjną zagrywką. Pierwszego seta zwyciężyliśmy zdecydowanie 25-15 I wiadomym było, że ten turniej zakończymy na pierwszym miejscu. W drugim secie początkowo gra była wyrównana a wynik oscylował wokół remisu, jednak w środkowej części seta zwarliśmy szeregi odskakując na kilka punktów. W roli rozgrywającego zadebiutował Mateusz Wysocki (Id), zmianę zadaniową wykonał Oliwier Masiewicz (If) a w końcówce meczu, na pozycji atakującego, wystąpił Janek Wiśniewski, który m.in. zaserwował asa. Wygraliśmy drugiego seta 25-20 I cały mecz 2:0!

Awansowaliśmy do turnieju finałowego czyli będziemy po latach grać o medale!!! Podkreślić należy, że awans wywalczyliśmy bez kontuzjowanego Wiktora Banacha (Ie NLO) i chorego Aleksandra Tywoniuka (1d NLO). Godna uwagi jest fajna atmosfera wśród chłopaków, bo łączymy w drużynie zawodników trenujących codziennie w IKS ATAK ELBLĄG oraz chodzących na szkolne SKS-y. Wszystkich jednoczy nadrzędny cel jakim jest medal tegorocznej LICEALIADY !!!

Ze sportowym pozdrowieniem Adam Matwiejczuk!