W tym roku realizowana jest już 7. edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych.
Uczestnicy programu to osoby, które angażują się w różnorodne inicjatywy naukowe, artystyczne i społeczne. Łączy ich przede wszystkim dążenie do samorozwoju oraz umiejętność analitycznego myślenia.Wyjątkową atrakcją jest też możliwość wzięcia udziału w obozie naukowym, który odbył się w wakacje w lipcu. Nie było jednak łatwo zakwalifikować się do niego, ponieważ rekrutacja wymagała uzyskania odpowiedniej liczby punktów a ilość miejsc ograniczona.Z przyjemnością informujemy, że wśród zakwalifikowanych do niego 50 nastolatków znalazły się uczennice naszej szkoły:Magdalena Puzio 2b i Agnieszka Puzio 3e.


Agnieszka zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo-Planeta”, gra na klarnecie, pianinie i organach.
Magdalena natomiast jest laureatką kuratoryjnego konkursu z fizyki, chemii i informatyki, w wolnym czasie gra na pianinie i gitarze.


W trakcie obozu uczestnicy odbyli praktyki  programowania robotów oraz poznawali podstawy uczenia maszynowego. Przyszli adepci medycyny spróbowali swoich sił w szyciu chirurgicznym, a uzdolnieni chemicy przeprowadzili samodzielnie eksperymenty z udostępnionymi im odczynnikami. Oprócz zajęć w czterech grupach tematycznych uczniowie węli udział w wykładach i zdalnych laboratoriach przeprowadzonych przez wykładowców Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Poznali na nich takie zagadnienia jak: metody przygotowania żywności dla kosmonautów, zastosowanie druku 3D w produkcji żywności czy wykorzystanie w tym przemyśle ultradźwięków i pulsacyjnego pola elektrycznego.

 

Gratulujemy!