W dniach 15-18 października uczniowie klasy IIe II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu wraz z opiekunami p.E.Adamowicz oraz p.E.Powalską a także kierownikiem wycieczki p.M.Ostrowskim uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.

Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień historycznych, społecznych oraz przyrodniczych.
Klasa IIe udała się pociągiem do Wrocławia i po przybyciu oraz zakwaterowaniu wybrała się na spacer po Starówce i tak zakończył się pierwszy dzień wycieczki.
Następnego dnia po śniadaniu grupa zobaczyła Panoramę Racławicką, gdzie podziwiali obraz Bitwy pod Racławicami przedstawiony w taki sposób, że można było poczuć iż jest się uczestnikiem bitwy.
Kolejnym punktem było Muzeum Narodowe, w którym uczniowie podziwiali dzieła znanych artystów m.in. Jana Matejki.
Następnie mimo niesprzyjającej pogody klasa skierowała się tramwajem do najstarszego w Polsce Ogrodu Zoologicznego. Duże wrażenie wywarło na uczniach Afrykarium, gdzie można było przejść pod przeszklonym akwarium.
Wieczorem wycieczka podziwiała pokaz Fontanny Wrocławskiej z aranżacją muzyki klasycznej.
Trzeciego dnia głównym obiektem zwiedzania był Ostrów Tumski, czyli najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Wiedzę na temat tej dzielnicy przybliżyła uczniom pani przewodnik.
Młodzież miała okazję zwiedzić również główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego, m.in. Aulę Leopoldyna oraz wejść na Wieżę Matematyczną, z której podziwiali miasto z wyższej perspektywy.
W drodze do Muzeum Pana Tadeusza szukali miejscowych rzeźb krasnali, których jest już ponad 400 i zdobyli wiedzę o ich genezie, a w muzeum wszyscy mieli okazję dowiedzieć się nie tylko kluczowych informacji na temat „Pana Tadeusza”, ale również zobaczyć rękopis tego dzieła.
W godzinach wieczornych część wycieczki uczestniczyła w spektaklu pod tytułem „Skrzywienie kręgosłupa”, podczas którego uczniowie mogli zaobserwować problemy dorosłego życia.
Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu klasa udała się na Dworzec Główny, skąd bezpiecznie wróciła pociągiem do Elbląga.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.