Czas poznać się na nowo – to hasło przewodnie klasy IIE do osady leśnej Brzostkowisko.
Jak wiadomo powszechnie, powrót do stacjonarnej szkoły wyczekiwany był przez wszystkich. Po tak długim czasie wiele relacji koleżeńskich trzeba odbudować i umocnić, a niekiedy naprawić. Korzystając z okazji rozluźnienia obostrzeń sanitarnych, wychowawczyni Edyta Andruszewska zaproponowała nam wyjazdową „pocovidową” integrację.

Pojechaliśmy na dwa dni do osady leśnej Brzostkowisko, przepięknie usytuowanej na skraju lasu nieopodal miejscowości Ławki. Brzostkowisko to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również miejsce schronienia dla wielu zwierząt. Znajduje się tam hospicjum dla dzikiego ptactwa. Opiekę znalazło tu jedenaście bocianów, które nie odleciały na zimę z różnych powodów oraz orzeł z wrodzonym defektem skrzydła. Wokół osady znajdują się ogromne połacie polan, na których pasie się stado bawołów. Widok n i e s a m o w i t y. Za domkami, w których nocowaliśmy znajdował się tzw. ogródek ekologiczny z różnymi roślinami.
Wyjazd się udał. Mieliśmy bardzo dużo do roboty – graliśmy w siatkówkę, pływaliśmy w basenie, opalaliśmy się. Ale przede wszystkim mogliśmy znowu się spotkać w środowisku luźniejszym niż szkoła. Graliśmy również w paintball oraz urządziliśmy ognisko, przy którym śpiewaliśmy różne piosenki. Później do świtu graliśmy w planszówki i rozmawialiśmy. Brakowało nam tego (nie)zwykłego spotkania. Nie mogę się doczekać następnej wycieczki!

 

Grzegorz Koronowski IIE