W dniu 8.01.2015 r. na krytej pływalni MOSiR odbyła sięGimnazjada w pływaniu, na której z sukcesami wystartowała młodzież naszej szkoły. Zdobyliśmy medale w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetach, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Medal złoty wywalczył Dariusz Mech (2e) uzyskując w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym czas 0:30,54. Srebrne medale wywalczyły Karolina Tylkie (1a) w wyścigu na 50 m st. dowolnym (0:31,46) oraz Natalia Cherek (1d) na dystansie 50 m st. grzbietowym (0:38,22). Brązowy medal zdobyła Maja Kalinowska (1d) w konkurencji 50 m st. dowolnym (0:34,70).

Srebrne medale wywalczyły również nasze sztafety 4x50 m - dziewczęta w składzie Karolina Tylkie, Natalia Cherek, Maja Kalinowska i Wiktoria Arndt (1c) oraz chłopcy Dominik Godlewski (1e), Mateusz Mech (1f), Krzysztof Jabłonowski i Dariusz Mech (obaj 2e). Trzeci czas w wyścigu sztafet uzyskała druga drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Krygier, Kornelia Guminska, Kaja Dębek (wszystkie 2b) oraz Paulina Chojnowska (2c) jednak zgodnie z regulaminem startowały poza konkursem.

W uzupełnieniu wyników indywidualnych nadmieniam, że w konkurencji 50 m st.dowolnym Wiktoria Arndt była dziewiąta (0:39,46) Klaudia Krygier jedenasta (0:42,82) a w wyścigu na 50 m st. grzbietowym Paulina Chojnowska byla piąta (0:45,34), Kornelia Gumińska siódma (0:51,68) a Kaja Dębek trzynasta (0:52,13).

Wśród chłopców na 50 m stylem dowolnym Dominik Godlewski (1e) był siódmy (0:29,62), Krzysztof Jabłonowski ósmy (0:29,98), Mateusz Mech dziewiąty (0:29,99) a Tymoteusz Tołwiński (2e) był piętnasty (0:39,35).

Zauważyć należy, że wszyscy nasi zawodnicy mają szansę wystąpić również w kolejnych Gimnazjadach, bo zdecydowana ich większość to pierwszoklasiści.